Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čez ARENA

ČEZ Aréna - základní informace

Jedna z dominant Ostravy. Budova ČEZ ARÉNY (bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. Za dobu své existence se v této víceúčelové hale konalo mnoho vrcholných sportovních evropských i světových šampionátů (v ledním hokeji, házené, vzpírání, volejbale, krasobruslení atd.), velkých koncertů (Sting, Aerostmith, José Carreras atd.), výstav (Metal, Motoršou, Nový byt a dům atd.) a jiných velkých akcí (Holiday on Ice, Mrazík, Romeo a Julie).
ČEZ ARÉNA je dnes, vedle Multifunkční haly a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.
ČEZ ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce.
Celková kapacita ČEZ ARÉNY po modernizaci je 9.568 sedadel, z toho:
9.128 sedadel v sektorech A1-5, B1-8, D1-4 a C1,2
270 čalouněných sedadel nad sektory A2, B2 a B3
153 sedadel nad sektory A3, A4 a B4, náležejících ke skyboxům
17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině v sektoru C2.
Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků.
Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v ČEZ ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů.
V horních patrech haly bylo zbudováno 18 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny mají strukturovanou kabeláž s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet.
Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími.
Všechny technologie v ČEZ ARÉNĚ byly přestavěny, stávající trafostanice byla osazena novými transformátory a novým soustrojím s dieselagregátem pro případ výpadku elektrického proudu. Objekt zabezpečuje nové zařízení elektrické a požární signalizace a elektrické zabezpečovací signalizace.
Za brankami jsou umístěny nové velkoplošné světelné obrazovky, každá o ploše 45 m čverečních.
Parkoviště nabízejí v přímém sousedství ČEZ ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.

Plán ČEZ ARÉNY v plné velikosti s podrobným popisem sektorů a sedadel ke stažení (2.5MB) 

ČEZ ARÉNA 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář